BezpiecznaCiaza112023

Tacierzyński

13 lata 5 miesiąc temu #39777 przez sylka
Według mnie może skorzystać ponieważ to jego uprawnienie niezależne od tego czy Ty pracujesz. Jako os. nie pracująca Ty nie możesz skorzystać ze swoich praw tzn. urlopu macierzyńskiego i wychowawczego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39928 przez alutka1011
Chyba raczej nie może maż z tego skorzystać z tego co wiem a po urodzeniu dziecka będzie miał tydzień po porodzie naturalnym lub 2 po cc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39932 przez Emme
"Istnieje możliwość jednoczesnego pobierania zasiłku macierzyńskiego przez matkę i ojca. Sytuacja taka ma miejsce, kiedy matka pobiera zasiłek macierzyński za okres podstawowego lub dodatkowego urlopu macierzyńskiego, natomiast ojciec w tym samym czasie pobiera zasiłek przysługujący za okres urlopu ojcowskiego.
Należy bowiem zaznaczyć, że ojciec ma prawo do zasiłku za okres urlopu ojcowskiego niezależnie od sytuacji matki. Nie ma znaczenia, czy matka pracuje, czy nie, czy pobiera zasiłek macierzyński. Świeżo upieczony tata może wnioskować o urlop ojcowski od momentu narodzin dziecka do ukończenia przez nie 12 miesiąca życia. I w czasie tego urlopu ma prawo do zasiłku macierzyńskiego"
Autor: Ewa Zawiślak-Szatańska, www.prawo.wieszjak.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39937 przez pulpecja
a czy możemy być z mężem w tym samym czasie na macierzyńskim i tacierzyńskim??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39949 przez angellika1
Jeżeli chodzi o ten "tacierzyński" 1 tygodniowy to tak, ale jeżeli tacierzyński ma zastąpić macierzyński to wydaje mi sie mało prawdopodobne abyście mogli być obydwoje ta takim samym urlopie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39962 przez Moniq
tak jak napisała angelika, ten 1-tygodniowy tacierzyński ojciec może wziąć w tym samym czasie co matka; chyba że ojciec idzie na "macierzyński" zamiast matki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39977 przez pulpecja
angellika1 napisał:

Jeżeli chodzi o ten "tacierzyński" 1 tygodniowy to tak, ale jeżeli tacierzyński ma zastąpić macierzyński to wydaje mi sie mało prawdopodobne abyście mogli być obydwoje ta takim samym urlopie


nam właśnie chodzi o 1 tydzień urlopu męża zaraz po porodzie,abyśmy byli wtedy razem,bo ja już panikuję,że sama sobie nie będę potrafiła poradzić w tych pierwszych dniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39979 przez Mirella
pulpecja, nie zaraz po porodzie, tylko parę dni później, w szpitalu mąż i tak nie będzie z Tobą cały dzień. Ważne żeby w domu na początku był z Wami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39983 przez pulpecja
Mirella napisał:

pulpecja, nie zaraz po porodzie, tylko parę dni później, w szpitalu mąż i tak nie będzie z Tobą cały dzień. Ważne żeby w domu na początku był z Wami.


tak,tak - dokładnie ten okres poszpitalny miałam na myśli:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39984 przez Mirella
A bo ja taka precyzyjna czasami... :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #80003 przez madzia0507
Hej Dziewczynki!
Chciałam dodać coś ważnego do tematu. Jeśli Wasi mężowie pracują w służbach mundurowych np. straż, policja itd. to niestety, ale urlop tacierzyński im nie przysługuje. :( :( :( Ja jestem w takiej właśnie sytuacji, bo mój mąż jest strażakiem i niedawno się dowiedział, że na tacierzyński iść nie może. Nie wiem dlaczego. Moim zdaniem to trochę niesprawiedliwe, ale takie są fakty. :( :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84390 przez angellika1
madzia a sprawdzałas dokładnie??? Bo niby dlaczego ustawa miała by ominąć mundurowych ? to by było nie fair!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84449 przez kaśku
Mirella napisał:

pulpecja, nie zaraz po porodzie, tylko parę dni później, w szpitalu mąż i tak nie będzie z Tobą cały dzień. Ważne żeby w domu na początku był z Wami.


to zależy od szpitala Mirella :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84767 przez madzia0507
angellika1 napisał:

madzia a sprawdzałas dokładnie??? Bo niby dlaczego ustawa miała by ominąć mundurowych ? to by było nie fair!!!!


Mój mąż już się o to wypytał dokładnie w pracy. A dowiedział się o tym niedawno, bo jego kolega w marcu został tatą i też chciał skorzystać z tacierzyńskiego, ale się okazało, że nie ma u nich czegośc takiego. A ty też masz męża mundurowego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84830 przez angellika1
madzia nie mój mąż nie jest mundurowym :) ale mojemu mężowi w pracy wmawiali że jak ja jestem na macierzyńskim to on nie moze skorzystać z tacierzyńskiego! Musiał ich uświadomić pokazując pzrepisy!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl